• Sechevyh streltsov, 77, Kiev city, Ukraine, 04053
 • +38 (097) 706-38-88 / +38 (063) 706-38-88
 • Sechevyh streltsov, 77, Kiev city, Ukraine, 04053
 • +38 (097) 706-38-88 / +38 (063) 706-38-88

Особливий світ дітей дощу – день аутиста

Особливий світ дітей дощу – день аутиста

Аутизм чи занурення у себе – це поширений розлад, коли людина має труднощі у суспільстві, їй важко спілкуватися з іншими людьми. Ці люди потребують особливих умов існування, але правильний підхід до дітей та дорослих з аутизмом дозволяє їм отримати освіту і соціалізуватися, бути повноправними членами суспільства.

Саме діти дощу  – так ще називають людей з аутизмом. Вони бувають то м’які, немов хмаринка, то загадкові й сумні. То збентеженим поглядом ловлять дощ, а то – промінчик сонця. Вони такі ж, як і ми – прагнуть навчатися, дружити, любити. Лише світ у їхньому сприйнятті трішки інший. Завдання суспільства – допомагати таким людям жити в соціумі, спілкуватися з іншими, самореалізовуватися.

До Дня розповсюдження знань про аутизм, 2 квітня , розповідаємо, що це таке та як допомогти адаптуватися.

У чому суть дня? Якщо суспільство навчиться взаємодіяти з дорослими і дітьми, які страждають на аутизм, ці люди зможуть соціалізуватися, зайняти своє місце, жити щасливо і без обмежень. Але щоб відкрити для людей з аутизмом широкі можливості, нам необхідно розуміти – у чому суть захворювання, як взаємодіяти та чого робити не варто.

Як правильно спілкуватися з людьми-аутистами

Якщо у вашому оточенні є діти чи дорослі, які мають аутизм, варто дотримуватися простих правил спілкування:

 1. Говоріть на теми, які справді їх цікавлять. Люди з аутичними розладами часто зациклюються на одному зацікавлені, вони стають справжні експертами у цій темі. Ви зможете почерпнути для себе щось цікаве, а вони – максимально розкритися.
 2. Скорочуйте речення. Короткі повідомлення допомагають людям з аутизмом швидше опрацювати інформацію. Також їм легше дається письмове спілкування.
 3. Аутисти мають образне мислення. Тож їм значно легше зрозуміти ідею за допомогою малюнків, схем.
 4. Давайте час на відповідь. Людям з аутизмом часто потрібно більше часу на обдумування. Не підганяйте їх у розмові, дайте час обдумати. Якщо людина не відповіла на попереднє питання, не задавайте наступних. Майте терпіння.
 5. Дотримуйтеся мовної сталості. Не висловлюйте одну і ту ж думку різними словами. Це збиває з пантелику людей з аутизмом.
 6. Не сприймайте мовчання аутистів на власний рахунок. Будьте чуйними, поважайте межі.
 7. Починайте розмову із ствердження, а не запитання. Банальне запитання як справи – може стати справжнім стресом для людини з аутизмом. Введіть їх в розмову поступово.
 8. Приділяйте увагу. Навіть, якщо ззовні здається, що людям з аутизмом краще наодинці, насправді їм теж потрібна турбота та увага.
 9. Вибирайте вдалий час для бесіди. Співрозмовник з аутизмом має бути спокійним, почуватися комфортно. Тоді шанси на співпрацю значно зростають.
 10. Аутистам важко вловити жарти, іронію, сарказм, метафори. Говоріть прямо і чітко. Це спростить завдання вашому співрозмовнику.

Теги ЗАПИСУ

CharityNGO

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР